Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

WSCHOWA. Muzeum Ziemi Wschowskiej oferuje lekcje muzealne online. To świetny pomysł na ciekawe zajęcia

Agnieszka Gertych
Agnieszka Gertych
Muzealne lekcje on-line to szansa na odwiedzenie Muzeum Ziemi Wschowskiej bez wychodzenia z domu lub szkoły. Takie zajęcia realizowane są przez platformę Google Meet. Prowadzone są na żywo w sposób angażujący grupę. Ważna jest podczas nich twórcza praca i dobra atmosfera.

Na tematy lekcji muzealnych pracownicy Muzeum Ziemi Wschowskiej wybrali te, które pozwalają na poznanie najciekawszych obiektów muzealnych, a także odkrywanie historii ziemi wschowskiej – zarówno prawdziwych wydarzeń z przeszłości jak i legend. Wszystkie treści dostosowane są do wieku i potrzeb uczestników. Muzealne lekcje online mogą się dobywać od poniedziałku do piątku i trwać mogą około 45 minut. Maksymalnie w takich zajęciach może brać udział 30 osób w tym obowiązkowo opiekun. Koszt takiej lekcji wynosi 50 zł za grupę.

Tematy do wyboru:
1. Małe miasto wielkich przeżyć - historia Wschowy w kontekście historii Polski, najcenniejsze zabytki i ważne wydarzenia... O przeszłości i symbolach ziemi wschowskiej opowiemy zarówno przedszkolakom, jak i licealistom.
2. Małe muzeum pełne skarbów - jakie opowieści niosą ze sobą eksponaty znajdujące się na wystawach muzealnych, jak dbać o te skarby przeszłości? Zdradzimy podczas tej lekcji tajemnice pracy muzealnika, a także zachęcimy do wspólnego odkrywania dziedzictwa kulturowego Wschowy.
3. Bogaty jak młynarz ze Wschowy - legendy to wiedza i baśń, a w każdej z nich jest zawarte ziarnko prawdy. W ciekawy sposób, na podstawie wschowskich legend, przekażemy lokalną historię budując w uczestnikach tożsamość regionalną.
4. Historia kilku pocztówek - jakie były początki pocztówki, skąd pochodzi polska nazwa, jak zmieniał się jej kształt od karty korespondencyjnej do widokówki? Opowiemy o wschowskich oficynach wydawniczych, a także o mieście i jego zabytkach uwiecznionych na archiwalnych pocztówkach Wschowy.
5. Dlaczego moneta jest okrągła? - prawo do bicia własnej monety to niebywały prestiż dla władcy oraz miejsca, gdzie je wybijano. Opowiemy jak wyglądała mennica i gdzie mieściły się wschowskie mennice. Pokażemy też jak odczytywać ikonografię monet.

http://muzeum.wschowa.pl/edukacja/lekcje-muzealne/.

Zamówienia: Termin i temat zajęć można zamówić pisząc na adres: [email protected] lub dzwoniąc pod numer tel. 65 540 16 40 wew. 23.

Po rezerwacji należy opłacić lekcję - przelać pieniądze na numer konta bankowego: 75 8669 0001 0004 7539 2000 0001; w tytule – nazwa szkoły, która klasa, temat lekcji oraz termin. Opłatę za lekcję należy uiścić nie później niż 2 dni przed terminem zajęć. Potwierdzenie dokonania płatności należy przesłać na adres: [email protected].

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wschowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto