Mistrzostwa Polski U18 w Lekkiej Atletyce w Radomiu – nasi reprezentanci

W dniach 18-20.09 odbyły się w Radomiu Mistrzostwa Polski U18 w Lekkiej Atletyce. Na tych zawodach znakomicie zaprezentowała się wychowanka LLKS Osowa Sień Julia Ścisłowska, która w pięknym stylu wywalczyła swój pierwszy złoty medal Mistrzostw Polski. Aktualnie teraz tą zdolną zawodniczką z Dębowej Łęki opiekują się Ania i Piotr Rostkowscy w KS SMS Szklarska Poręba.

Poza tym świetnie zaprezentował się w swoim debiucie, najmłodszy z podopiecznych – Gabriel Dziełakowski, który ustanowił swój nowy rekord życiowy - 13,32m, a także awansował do finału 3-skoku gdzie zajął 10m. Tylko 2 centymetry zabrakło mu do finału w skoku w dal, a wynik 6,44m pozwolił na zajęcie 13m. Pomimo perturbacji na rozbiegu Adrian Piasecki zaliczył pierwszą wysokość w skoku wzwyż i został sklasyfikowany na 17m. W zawodach prawo startu miało najlepszych 24 zawodników w konkurencji, wyłonionych z setek biorących udział we wcześniejszych eliminacjach.
Serdeczne gratulacje dla zdolnych Wschowian za trud na treningach, wiele życiówek i piękną walkę w tym sezonie. Ogromne wyrazu uznania należą się również trenerowi – Andrzejowi Orłowskiemu – za przygotowanie sportowców.