Sportowiec pochodzący z Hetmanic wygrał największe i najbardziej prestiżowe kulturystyczne zawody na świecie!

OPRAC.:
Eliza Gniewek-Juszczak
Kacper Bąkiewicz, pochodzący z Hetmanic w powiecie wschowskim sportowiec odniósł wielki sukces w Rzymie Kacper Bąkiewicz/Archiwum prywatne
Kacper Bąkiewicz znów zachwycił na zawodach. Tym razem na najbardziej prestiżowych, które odbyły się w Rzymie.

Zawody kulturystyczne. Sukces Lubuszanina

Kacper Bąkiewicz to multimedalista Pucharu Świata w kulturystyce i fitness. Pochodzi z z Hetmanic w powiecie wschowskim. Wiele razy reprezentował Polskę w siatkówce plażowej. Jest trenerem personalnym z międzynarodowymi uprawnieniami. Przyznaje się do uwielbienia zdrowego trybu życia i do tego zachęca innych podczas treningów rekreacyjnych i sportowych.
W weekend, 8-9 października znów odniósł sukces. Wygrał Mr. Olympia w Rzymie. To największe i najbardziej prestiżowe kulturystyczne zawody na świecie!

Kacper startował w kategorii Men’s Physique. W swoich kategoriach konkurował z ponad 50 zawodnikami z całego świata, pochodzących m.in. z: USA, Japonii, Nowej Zelandii, Ghany i Brazylii.

Zdobywca złotego medalu, jak zawsze sukces dedykuje swojej rodzinie, która od zawsze jest dla niego wielkim wsparciem, dziewczynie Agacie oraz trenerowi Tomaszowi Nobisowi z Warszawy.

Sportowiec pochodzący z Hetmanic wygrał największe i najbard...

To nie jedyny z ostatnich sukcesów. 10 września Kacper Bąkiewicz zdobył złoty medal, wygrywając kategorię Beginners, gdzie pokonał aż 27 rywali z całego świata oraz zajął drugie miejsce w kategorii OPEN przegrywając jedynie z Sebastianem Mrowcą, 37-letnim zwycięzcą całych zawodów NPC.

Mr. Olympia. Co to za zawody?

Mr. Olympia to zawody kulturystyczne, które odbywają się od 1965 roku. Są najbardziej prestiżowymi zawodami kulturystycznymi na świecie (uznawane za mistrzostwa świata zawodowców). Organizatorem jest International Federation of Body Builders (IFBB) – największa federacja kulturystyczna na świecie.
Jednym ze zwycięzców w konkursach Mr. Olympia był Arnold Schwarzenegger.
Źródło: Wikipedia