Krajowe sukcesy lekkoatletów ze Wschowy [ZDJĘCIA]

Agnieszka Gertych
W ostatnim czasie wschowscy lekkoatleci wzięli udział w wielu imprezach sportowych, a co za tym idzie zdobyli kolejne medale. Sportowcy z LLKS Osowa Sień uczestniczyli między innymi w Krajowym Finale LDK we Włocławku, w Mistrzostwach Polski w lekkoatletyce w Ciechanowie czy Mitingu Wakacyjnego Mistrzostw Województwa w Słubicach.

Cztery nasze zawodniczki reprezentowały województwo lubuskie w Finale Krajowym LDK w odległym Włocławku. Jest to impreza na wysokim poziomie sportowym, która daje bezcenne doświadczenie. Maria Orłowska zdobyła brązowy medal i została 3 zawodniczką w kraju w rzucie piłeczką palantową, Aleksandra Gwadera zajęła bardzo dobre 11 miejsce w skoku w dal, Julia Mirecka poprawiła swój rekord życiowy o blisko 0,5" na 80m ppł.

- Natomiast Natalia Zjawin strąciła pierwszą wysokość w skoku wzwyż, mimo małej przegranej, pokaże już niedługo, że może zostać gwiazdą biagania

- mówi trener Andrzej Orłowski.
Dziewczyny z LLKS Osowa Sień dołożyły dużo punktów do klasyfikacji województwa, które uplasowało się na 7 pozycji.
W Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Polski LZS w Lekkiej Atletyce. W zawodach uczestniczyło blisko 1000 zawodników z całego kraju. Srebrny medal Mistrzostw Polski w skoku w dal zdobył Gabriel Dziełakowski, który ustanowił bardzo wartościowy wynik 6,52m. To pierwszy medal Mistrzostw Polski naszego 16-latka, który czyni bardzo dynamiczne postępy. Gabryś otarł się również o podium w 3-skoku zajmując 4m. Adrian Piasecki zajął 5m w skoku wzwyż, a Marysia Ciemierzewska była 12 w biegu na 3000m.
Przedstawiamy także pozostałe wyniki podopiecznych trenera Andrzeja Orłowskiego:

Miting o Puchar Burmistrza Karpacza w Lekkiej Atletyce 3 brązowe medale i 2 nowe rekordy życiowe.

Wojskowy Memoriał W. Kiryka i E. Listosa w Oleśnicy. Adrian atakował wysokość 190cm. Gabryś zajął 3 miejsce w skoku w dal - 5 wynik w Polsce w roczniku. I super życiówka 51,19" Julii na 300m ppł i 15 wynik w Polsce.\

Kolejne 2 srebrne medale [w dal/wzwyż] zdobyli Nasi zawodnicy podczas I Memoriału Zdzisława Krzyszkowiaka w Wałczu.

W Wiśle 8 miejsce zajął Kacper Dudczak podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Biegach Alpejskich.
Wschowscy lekkoatleci mieli szanse na wyjazd dzięki wsparciu HZZ Osowa Sień, BS Wschowa oraz z dotacji UMiG Wschowa.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?