Cezary Konarski
Żużlowy Francepolu Falubazu Zielona Góra wygrali turniej Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Cezary Konarski
Żużlowcy Francepolu Falubazu Zielona Góra ponownie najlepsi na własnym torze. Zielonogórzanie drugi dzień z rzędu triumfowali w turnieju półfinałowej fazy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Mimo, że w grupie B do rozegrania pozostało jeszcze osiem turniejów, to Falubaz już może przymierzać się do startu w finale mistrzostw Polski.

Drugie miejsce na torze w Zielonej Górze zajął Włókniarz Częstochowa, który miał w swoim składzie nieomylnego Jakuba Miśkowiaka. Żadnemu z rywali nie dał się też wyprzedzić najlepszy zawodnik Francepolu Falubazu Norbert Krakowiak.

Trzecią lokatę zajęli rybniczanie, którzy medalowe miejsce wywalczyli w przedostatnim wyścigu zawodów. ROW niespodziewanie pokonał zwycięzców turnieju 5:1

Kolejne półfinałowe turnieje DMPJ rozegrane zostaną w następujących terminach: 6-7 sierpnia (Gniezno), 13-14 sierpnia (Rybnik), 20-21 sierpnia (Częstochowa), 27-28 sierpnia (Zielona Góra).

PRZECZYTAJ TEŻ:ZAKRĘCENI W LEWO: Kompromitacja we Wrocławiu i wiocha w Motorze Lublin

WYNIKI TURNIEJU W ZIELONEJ GÓRZE
1. Francepol Falubaz Zielona Góra – 24 pkt.: Damian Pawliczak 6 (1,3,1,1), Norbert Krakowiak 11+1 bonus (3,2*3,3), Mateusz Tonder 7+2 (2*,3,2*,0);
2. Bocar Włókniarz Częstochowa – 22 pkt.: Mateusz Świdnicki 5 (0,1,1,3), Jakub Miśkowiak 12 (3,3,3,3), Bartłomiej Kowalski 5+2 (0,1,2*,2*);
3. PGG ROW Rybnik – 20 pkt.: Robert Chmiel 7 (2,0,2,3), Przemysław Giera 7+3 (1*,3,1*,2*), Mateusz Tudzież 6+1 (1,2*,2,1);
4. Aforti Start Gniezno – 18 pkt.: Kevin Fajfer 9+1 (3,2*,2,2), Mateusz Błażykowski 1 (t,-,1,w), Damian Stalkowski 8 (3,0,2,3), Kacper Grzelak 0 (0,0);
5. ACCR Czechy – 15 pkt.: Petr Chlupáč 7 (3,2,1,1), Jan Macek 2 (1,1,d,d), Daniel Šilhán 2 (0,1,1,w);
6. Zdunek Wybrzeże Gdańsk – 14 pkt.: Karol Żupiński 11 (2,3,3,3), Maciej Uszaruk 0 (w,d,-,-), Oskar Rowecki 3 (2,0,d,1);
7. Elektrociepłownia Falubaz Zielona Góra – 12 pkt.: Jakub Osyczka 5 (2,2,1,0), Nikodem Bartoch 6+1 (1*,2,1,2), Nile Tufft 1 (t,0,1,0);