W piątek 8 listopada br. o godz. 11.00 w Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie zainaugurowano akcję charytatywną dla Dominika Karbowskiego, siedemnastoletniego mieszkańca Wschowy.

To kolejna edycja wspólnej dobroczynnej akcji Stowarzyszenia Bliżej Autyzmu oraz CKiR -u.

- Gdy Dominik przyszedł do naszego ośrodka był chłopcem chodzącym. Potem pojawiła się cukrzyca, która poczyniła spustoszenie w jego organizmie i mózgu – mówiła Lucyna Kowalczykowska, prezeska stowarzyszenia Bliżej Autyzmu i dyrektorka Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego we Wschowie.

Nastolatek ma niepełnosprawność sprzężoną: ruchową i intelektualną w stopniu głębokim, Nie mówi, nie chodzi, nie siedzi, odżywiany jest dojelitowo. Mimo swoich braków jest pogodnym, młodym człowiekiem. Uwielbia przebywać wśród rówieśników. Kocha też działkę i świeże powietrze. Niestety, ma trudności z opuszczaniem domu, ponieważ dziadek musi znosić go na rękach z pierwszego piętra. Dlatego organizatorzy akcji charytatywnej rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na zakup schodołazu gąsienicowego dla Dominika.

Koszt takiego sprzętu to 17 tys. zł.

- Efekty naszych akcji są widoczne. Na przestrzeni lat pozyskaliśmy łącznie 200 tys. zł. To zasługa tych wszystkich ludzi, którzy zawsze są gotowi pomóc – mówił Piotr Kokorniak, dyrektor CkiR we Wschowie.

Podczas inauguracji wystąpiły przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Złota Rybka u Dula

Dziś tj. 9 listopada organizatorzy zapraszają do CkiR na dwa koncerty. O godz. 18.00 na scenie pojawi się The Diabels, a o godz. 19.00 Droga do Nieba.

Na koncert należy wejść przez klubokawiarnię. Bilet kosztuje 20 zł, a ulgowy 10 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup schodołazu.

O wsparcie dla akcji zaapelowała do mieszkańców Wschowy obecna na inauguracji Marta Panicz - Szajnkenig, wiceburmisrz Wschowy.

- Organizatorom gratuluję samozaparcia. Przed nami wiele imprez dla Dominika. Bardzo proszę o udział we wszelkich inicjatywach wspierających
- mówiła wiceburmistrz.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!