WSCHOWA. Wspaniały start w zawodach lekkoatletycznych uczniów SP nr 3 [ZDJĘCIA]

Karolina Bodzińska
arch. SP 3 Wschowa/facebook
Julka Ścisłowska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 we Wschowie na majowych, lekkoatletycznych zawodach w Słubicach, zdobyła złoty medal.

Julka Ścisłowska,uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 we Wschowie na majowych, lekkoatletycznych zawodach w Słubicach, które rozegrały się w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży, zdobyła złoty medal.

Lekkoatletyczne Finały Wojewódzkie Junior i Junior Młodszy przyniosły Julii złoto na dystansie 800 metrów. Pokonała 11 zawodniczek reprezentujących m.in. Zieloną Górę, Gorzów, Słubice, Sulechów i Krosno Odrzańskie.

Nieźle poszło też dwóm pozostałym uczniom "trójki": Marysia Ciemierzewska zajęła czwarte miejsce na dystansie 1500 metrów, a Szymon Szymański w pchnięciu kulą zakwalifikował się do ścisłego finału i zajął czwarte miejsce.

Julia lekką atletykę trenuje od trzech lat. Reprezentuje z dumą nie tylko szkołę, ale przede wszystkim swój klub LLKS Osową Sień.

Swoją przygodę ze sportem rozpoczęła w SP Osowa Sień dzięki zachęcie dyrektora Mikołaja Błaszczyka. Od stycznia br. rywalizuje w kategorii do lat 18. Julka zwyciężała w wielu ogólnopolskich zawodach w biegach ulicznych i przełajowych na terenie całego kraju. Od tego roku jest objęta szkoleniem centralnym w ramach Zaplecza Kadry Narodowej Juniorów w Lekkiej Atletyce.

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe