Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

WSCHOWA. Ponad milion złotych dla przedszkola Kraina Tęczy działającego przy SOSW we Wschowie

Karolina Bodzińska
Karolina Bodzińska
Ponad milion złotych zdobyło przedszkole Kraina Tęczy działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym we Wschowie. Dzięki unijnym funduszom pochodzącym z programu operacyjnego Lubuskie 2020 zostanie przeprowadzony gruntowny remont i poszerzona oferta zajęć edukacyjnych.

Autorkami projektu zatytułowanego „Zamieniam zajęcia świetlicowe na zajęcia terapeutyczne, bo dobry wybór to piękne życie są Lucyna Kowalczykowska, dyrektorka SOSW i Adrianna Łeszyk, nauczycielka wychowania przedszkolnego i arteterapeutka. Panie pisały go bardzo jest poprawa dostępności i jakości edukacji przedszkolnej.

- Ogromne wsparcie otrzymaliśmy od Waldemara Starosty, wicestarosty powiatu wschowskiego, który towarzyszył nam w spotkaniach w urzędzie marszałkowskim. Bardzo pomógł nam na etapie negocjacji, a potem czuwał nad nad nami już po zatwierdzeniu projektu. Oczywiście w projekt zaangażowanych było wiele innych osób nauczycieli i terapeutów – tłumaczy Lucyna Kowalczykowska.

Remont powinien zacząć się z końcem sierpnia br, a w jego ramach wyremontowane zostaną trzy pomieszczenia które obecnie, ze względu na zniszczenia oraz brak odpowiednich rozwiązań technicznych, nie są dostosowane do potrzeb dzieci.

- Chodzi o małą salkę gimnastyczną, w której największym problemem była wybrzuszona podłoga. Dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi potrzebują większego komfortu. Zresztą salka od 30 lat nie była remontowana. Prace przeprowadzimy też w sale komputerowej, gdzie również wymieniona zostania podłoga podłoga oraz w pracowni plastycznej, gdzie m.in. stare żeliwne grzejniki zostaną wymienione na nowe kaloryfery z możliwością regulacji temperatury – mówi L. Kowalczykowska.

Fundusze zostaną też przeznaczone na poszerzenie oferty zajęć specjalistycznych dla wszystkich przedszkolaków oraz dzieci uczestniczących w zajęciach terapeutycznych w ramach wczesnego wspomagania rozwoju.

- W związku z tym przez 10 miesięcy odbywać się będą zajęcia ceramiczne, regularna, codzienna gimnastyka korekcyjna dla wszystkich grup , trening umiejętności społecznych, zajęcia rozwijające alternatywne metody komunikacji (AAC), alpakoterapia oraz hydroterapia połączona z wyjazdami na basen do Głogowa lub Polkowic – wylicza pani dyrektor.

Nowością będzie taniec terapeutyczny, który poprowadzi Adrianna Łeszyk.

- Szkolić się będą nasi nauczyciele. Chcemy im pomóc, bo mamy świadomość jak bardzo na co dzień są obciążeni w pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami – podkreśla pani dyrektor.

Aktualnie w przedszkolu dzieci uczą się w sześciu grupach, z czego połowa to grupy przeznaczone dla dzieci z autyzmem. Realizacja projektu będzie trwać 12 miesięcy.

- Właśnie przygotowujemy się do ogłoszenia przetargów – kończy Lucyna Kowalczykowska.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wschowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto