Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tak już wygląda Park Miejski w Sławie w kierunku dzikiej plaży i Radzynia. To będzie piękne miejsce nad Jeziorem Sławskim

Grażyna Szyszka
Trwa rewitalizacja południowej części Parku Miejskiego w Sławie
Trwa rewitalizacja południowej części Parku Miejskiego w Sławie zdjęcia: Sława
Południowa część Parku Miejskiego w Sławie przechodzi rewitalizację. Efekt prac już widać. To będzie piękne miejsce na spacery!

W Sławie trwają prace przy rewitalizacji południowej części Parku Miejskiego w kierunku Radzynia. Widać już piękne alejki, mostki i wyczyszczony brzeg Jeziora Sławskiego.
Spacerowicze będą chodzić po alejkach wysypanych specjalnym kruszywem mineralnym. Projekt zakłada też wyeksponowanie naturalnego piękna parku, choćby źródełka, które zasila staw, ale też sporo nowych nasadzeń, w tym drzew i krzewów, a także kwiatów wieloletnich. Wiele z planowanych założeń nawiązuje do koncepcji założyciela sławskiego parku Karla Eduarda Petzolda.

Czytaj też:

Odsłonięto widok na piękny pałac

Całość zostanie oświetlona stylizowanymi lampami, na których zamontowane zostaną kamery monitoringu, by zadbać m.in. o bezpieczeństwo spacerowiczów. Pojawią się także elementy małej architektury takie jak ławki, kosze na śmieci czy też tablice informacyjne.

Warto dodać, że południowy park łączy się z terenami zielonymi pałacu. Od strony jeziora został już oczyszczony, co sprawia, że spacerowicze będą mogli podziwiać ten obiekt.

Po oczyszczeniu brzegu jeziora widać już pałaczdjęcia: Sława

Prace w parku to koszt ponad 4 mln zł, a w ramach Polskiego Ładu Gmina Sława uzyskała na tę inwestycję dofinansowanie rzędu 3.536.590,00 zł.
Prace w południowej części parku mają się zakończyć jeszcze w tym roku.

Sławski park to największe skupisko bluszczy w zachodniej Polsce

Dodajmy, że Park Miejski w Sławie jest jednym z większych parków w województwie lubuskim. Ma powierzchnię ok. 45 ha, a jego granice wyznaczają od wschodu: Zatoka Miejska Jeziora Sławskiego, od strony zachodniej: założenia pałacowe i kościelne, zabudowania miejskie oraz ul. Głogowska, od północy: ul. Odrodzonego Wojska Polskiego, od południa: ul. Nowosolska.

Obecny park powstał z sadu przypałacowego i ogrodu urządzonego przy rezydencji Barwitzów von Fernemont (XVIII w.).W 1854 roku Carl – Eduard Petzold zaprojektował w Sławie nową kompozycję łącząc dawny ogród przypałacowy i sad z naturalnym ukształtowaniem terenu. W środku parku był duży staw z dziką wyspą.
Spacerując alejkami parku warto zwrócić uwagę na bluszcz, bo właśnie w Sławie jest jego największe skupisko w zachodniej Polsce.

Trwa rewitalizacja południowej części Parku Miejskiego w Sławie

Tak już wygląda Park Miejski w Sławie w kierunku dzikiej pla...

od 12 lat
Wideo

echodnia.euNowa fantastyczna atrakcja w Podziemnej Trasie Turystycznej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na glogow.naszemiasto.pl Nasze Miasto