Lubuskie. Pokażcie naturę swoich okolic. Nagrody czekają. Jak i nietypowa galeria

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Wystawa prac uczestników artystycznych zmagań pod hasłem "Natura moich okolic" - zielonogórski deptak, lipiec 2021 r. Ogólnopolski konkurs organizuje lubuski okręg Związku Nauczycielstwa Polskiego
Wystawa prac uczestników artystycznych zmagań pod hasłem "Natura moich okolic" - zielonogórski deptak, lipiec 2021 r. Ogólnopolski konkurs organizuje lubuski okręg Związku Nauczycielstwa Polskiego Leszek Kalinowski
Udostępnij:
Już o raz 27. lubuski oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego organizuje Ogólnopolski Konkurs Literacko- Plastyczno – Fotograficzny „Natura moich okolic”. - Okazuje się, że wielu nauczycieli i pracowników oświaty ma różne talenty. Warto je pokazać – mówi prezes lubuskiego ZNP Bożena Mania. – Przez te wszystkie edycje mieliśmy okazję podziwiać prawdziwe dzieła. Tak będzie z pewnością i podczas tej 27. już edycji artystycznych zmagań pracowników oświaty.

ZNP nie tylko walczy o prawa i godne wynagrodzenia dla pracowników oświaty, o większe fundusze na edukację, o szkołę na szóstkę, ale także dba o to, by pedagodzy i pracownicy szkół, przedszkoli, emeryci mogli rozwijać swoje pasje. Okazją do tego jest oczywiście konkurs, wystawy, wakacyjne plenery, organizowane m.in. w podzielonogórskim Przytoku, Gdańsku, Augustowie, Świeradowie Zdroju czy Szklarskiej Porębie.

Warto wziąć udział w konkursie "Natura moich okolic"

Tradycją konkursu „Natura moich okolic” jest także nietypowa galeria pod chmurką. W ramach Lata Muz Wszelakich laureaci i wyróżnieni w konkursie wystawiają swoje prace na zielonogórskim deptaku, w okolicy pomnika Bachusa. To dobra okazja do podziwiania różnych dzieł, ale także porozmawiania i poznania artystów. Spotkania na plenerach i wystawach to także sposób na miłe spędzenie wolnego czasu, rozwijanie swych pasji, dzielenie się swoimi doświadczeniami z innymi.
- Warto się odważyć i wziąć udział w konkursie – zachęca Bożena Mania.

Wystawa prac uczestników artystycznych zmagań pod hasłem "Natura moich okolic" - zielonogórski deptak, lipiec 2021 r. Ogólnopolski
Wystawa prac uczestników artystycznych zmagań pod hasłem "Natura moich okolic" - zielonogórski deptak, lipiec 2021 r. Ogólnopolski konkurs organizuje lubuski okręg Związku Nauczycielstwa Polskiego Leszek Kalinowski

Teraz prace można nadsyłać do końca marca br.

 • 1. Tematyka prac obejmuje wszelkie inspiracje pochodzące z otaczającej przyrody, ochrony środowiska i zagrożeń dla niej.
 • 2. Prace plastyczne w ilości 1-3 sztuk (od formatu A-3 wzwyż) w technikach rysunek, kolorowanka, malarstwo, wydzieranka, techniki mieszane itp. – do wyboru, grafika – format dowolny.
 • 3. Prace literackie w ilości 1-3 utwory – poezja, opowiadanie, reportaż itp. w maszynopisie znormalizowanym do 3 stron.
 • 4. Prace fotograficzne w ilości 1 sztuka lub cykl zdjęć do 3 sztuk, format technika i kolorystyka dowolna. Zdjęcia należy oprawić na papierze lub kartonie o marginesie 5cm.
 • 5. Wszystkie prace muszą być opatrzone godłem. W osobnej kopercie powinno
  znajdować się imię i nazwisko, adres do korespondencji.
 • 6.. Prace nadesłane na konkurs przechodzą na własność organizatorów i mogą być wykorzystane w celach reklamy i publikacjach.
 • 7. Termin nadsyłania prac upływa 30 marca 2022 r. na adres:
  Zarząd Okręgu Lubuskiego ZNP w Zielonej Górze,
  ul. Sikorskiego 15 d , 65 – 415 Zielona Góra z dopiskiem „konkurs”.
  Kontakt telefoniczny, faksowy: 68 327 08 31.
  Kontakt e – meilowy [email protected]
 • 8. Autorzy najlepszych prac w dziedzinie plastyki, literatury i fotografii zostaną nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Zobacz wideo - Natura moich okolic

Zobacz też wideo - 25-lecie Natury moich okolic

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Lubuskie. Pokażcie naturę swoich okolic. Nagrody czekają. Jak i nietypowa galeria - Zielona Góra Nasze Miasto

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie