MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Izabela Piwowar - studentka pedagogiki- tworzy książeczki sensoryczne

Agnieszka Gertych
Agnieszka Gertych
Izabela Piwowar pochodzi z małej wioski znajdującej się niedaleko Wschowy. Na co dzień studiuje pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną. W okresie letnim jest wychowawcą kolonijnym. W wolnym czasie bardzo lubi spędzać czas z rodziną i ze znajomymi. Jej pasją jest prowadzenie zajęć fitness dla różnych grup wiekowych, zajęcia prowadzone są z piłkami, gumami oraz hantlami.

W zależności od grupy dopasowuje zestawy ćwiczeń do poziomu, umiejętności i upodobań grupy. W wolnym czasie szyje na maszynie.
Agnieszka Gertych: Skąd wzięła się u Ciebie pasja do szycia? Od czego się zaczęło?
Izabela Piwowar: Kiedy byłam dzieckiem moja mama od zawsze szyła dla mnie różne rzeczy, kostiumy na bale karnawałowe, ubrania dla lalek, torby i wiele innych ciekawych rzeczy. Patrząc na umiejętności mojej mamy, która sama nauczyła się szyć, marzyłam, żeby tworzyć takie cuda jak jej. Po kilku nieudanych próbach samodzielnego "szycia" poprosiłam mamę o pomoc . Początki były ciężkie ale z dnia na dzień szło mi coraz lepiej. Pomijając fakt, że bardzo często łamałam igły i co chwilę prosiłam mamę o pomoc przy zmianie igły. Dzisiaj jestem dumna z tego, że mogłam nauczyć się szyć nie od obcych ludzi, ale od osoby, która jest najbliższa mojemu sercu.

A.G.: Skąd wziął się pomysł aby zacząć tworzyć książeczki sensoryczne? Co to właściwie jest?
I.P.: Książeczka sensoryczna to idealna, edukacyjna zabawka dla dzieci. Ma wszystko to, co dzieciom potrzebne jest do rozwoju, a do tego stymuluje wszystkie zmysły. Jeżeli macie w domu malucha i nie macie takiej książki to warto ją kupić, bo posłuży dziecku bardzo długo. W marcu, gdy cały świat odwrócił się do góry nogami, znalazłam czas na szycie. Do tej pory ciągle brakowało mi czasu na to, by usiąść do maszyny i szyć, prędzej szyłam sporadycznie, gdy znalazłam chwilę wolnego czasu. Pomysł na szycie książeczek sensorycznych pojawił się przy przeglądaniu różnych stron internetowych oraz czytaniu blogów osób, które zajmują się szyciem.

A.G.: Skąd bierzesz materiały na książeczki?
I.P.: Materiały potrzebne do wykonania książeczek pozyskuje z różnych sklepów. Większość rzeczy zamawiam przez internet, filc czy materiały bawełniane. Dodatki, które używam do książek takie jak guziki, zamki, cekiny, rzepy i inne kupuje w sklepach stacjonarnych.

A.G.: Skąd czerpiesz inspiracje? Ile czasu zajmuje uszycie jednej książeczki?
I. P.: Każda zamawiana książeczka jest inna, nie szyję dwóch takich samych książek, dlatego też czas wykonania ich różni się. W zależności od wieku i zainteresowań projektuje książeczki indywidualnie. Średni czas na wykonanie książki z imieniem oraz ośmioma elementami to od 2 do 5 dni. Wszystko zależy od czasu jaki poświęcam na wykonanie danej książki i elementów jakie mają się w niej znaleźć.

Dziękuje za rozmowę i życzę powodzenia w rozwijaniu swoich pasji.

od 7 lat
Wideo

Temat aborcji wraca do Sejmu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wschowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto