Wybierz region

Wybierz miasto

  Zaduszki w Lapidarium Rzeźby Nagrobnej we Wschowie

  Lapidarium Rzeźby Nagrobnej
  Wschowa, ul. Solna/1, +48 65 540 16 40

  16:00 Poniedziałek, 2 listopada

  • Brak informacji o cenie

  W dzień modlitw za dusze zmarłych, 2-go listopada, zapraszamy na spotkanie w miejscu szczegolnej pamięci o przeszłych mieszkańcach Wschowy i wspolne zapalenie Światełka.

  Tegoroczne Zaduszki w Lapidarium Rzeźby Nagrobnej będą chwilą dla miłośnikow poezji, spektaklem słowa, obrazu, dźwięku i światła. Elementy te poprowadzą uczestnikow spotkania, ktore rozpocznie się o godz. 16.00 inscenizacją: „Zanim odejdziesz” w wykonaniu grupy poetycko-muzycznej „Sedno” działającej przy CKiR, prowadzonej przez Leokadię Łopusiewicz.

  Częścią wydarzenia będzie też Galeria Lapidarium, a w niej instalacja obrazu/dźwięku/światła: „Pobrane”. Autorki Joanna Wojciechowska i Aneta Kokocińska stworzyły projekt pt.: KONTEKST WSCHOWA, ktorego intencją jest przekaz myśli, wzbudzanie refleksji oraz inspiracja wschowian do własnych artystycznych działań w ramach przestrzeni miasta. Instalacja, ktorą od 1. listopada można będzie zobaczyć w Galerii Lapidarium jest częścią tego projektu. Dopełnieniem wystawy jest strona internetowa: www.kontekstwschowa.pl., ktora ożyje wraz z otwarciem ekspozycji.

  „LECTOR, UT VIVAS DISCE MORI” (Czytelniku, śmierć uczy życia) – niechaj te słowa z płyty epitafijnej burmistrza Mikołaja Chwałkowskiego (zm.1651) już dziś nastroją do spotkania w Lapidarium – przestrzeni ważnej z pozycji pojedynczego człowieka, ale też dla pamięci zbiorowej i naszego narodowego dziedzictwa.

  O godzinie 16.30 wspolnie zapalimy Światełko Pamięci jako dowod szacunku wobec minionych pokoleń wschowian.

  ZAPRASZAMY!

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ