Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa „Soli Deo Gloria”

  Zamek Królewski we Wschowie
  Wschowa, ul. Pl. Zamkowy/7, +48 65 540 79 07

  Od 27.08.2016 do 31.12.2018

  • od 4zł

  Wystawa „Soli Deo Gloria” gromadzi liczne zabytki rzemiosła artystycznego, związane z historią regionu i nurtem sarmackiej kultury religijnej. Ukazuje historię Wschowy jako ważnego centrum intelektualnego i ośrodka myśli protestanckiej. Ekspozycję tworzą przedmioty pochodzące z dawnych kościołow ewangelickich, w tym elementy wyposażenia, a także portrety trumienne, tablice epitafijne i tarcze herbowe miejscowej szlachty dysydenckiej. Na wystawie prezentowane są także rzeźbione elementy ołtarza i ambony z kościoła „Żłobka Chrystusa”, barokowe epitafia wschowskich mieszczan, polichromowane tablice fundacyjne, starodruki, portrety protestanckich duchownych i przykłady sztuki kamieniarskiej z przeł. XVI/XVII w.

  Przeprowadzona modernizacja wystawy umożliwiła gruntowną zmianę formy eksponowania zabytkow. Dotychczasowe formy ekspozycyjne zostały wymienione na nowe, jednorodne pod względem stylu i zastosowanych materiałow, ale przede wszystkim zapewniające zabytkom bezpieczeństwo klimatyczne i ochronę przed kradzieżą. Zakupiono nowoczesne, dostosowane do potrzeb zabytkow systemy wystawiennicze (podstawy, witryna, katafalki, systemy zawieszeń obrazow) i oświetleniowe (LED) oraz plansze wystawiennicze. Na ekspozycję wprowadzono tablicę multimedialną. Przygotowano elektroniczną wersję katalogu wystawy – po raz pierwszy w historii działalności muzeum. Katalog jest dostępny na stronie internetowej muzeum.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ