Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa "Chrzest 966. U źródeł polski"

  Muzeum Ziemi Wschowskiej - Rezydencja Jezuitów
  Wschowa, ul. Pl. Farny/3, +48 65 540 86 77

  Od 9.10.2016 do 30.12.2016

  • 4zł

  Muzeum Ziemi Wschowskiej będzie miało przyjemność zaprezentować Państwu wystawę pt. „Chrzest 966. U źrodeł Polski”. Została ona przygotowana przez Muzeum Początkow Państwa Polskiego w Gnieźnie oraz uczniow I Liceum Ogolnokształcącego w Gnieźnie i zawiera, poza edukacyjnymi planszami, także elementy multimedialne dostępne na urządzenia z Androidem (aplikacja dostępna tutaj)
  Ciekawie wizualna i bogata w treści wystawa, porusza tematykę początkow polskiej państwowości oraz Chrztu przyjętego przez Mieszka I, ktory bez wątpienia należy uznać za najdonioślejsze w skutkach wydarzenie historyczne w dziejach Polski. Wystawa ma na celu odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania dotyczącego Chrztu pierwszego historycznego władcy ziem polskich: jakie były jego przyczyny, gdzie najprawdopodobniej się odbył oraz jakie były skutki tego wydarzenia. Dzięki aktywnemu, uczestnictwu młodzieży z gnieźnieńskich szkoł w powstawaniu wystawy, jest ona zaprezentowana w bardzo przystępnej formie. Warto podkreślić, że była już prezentowana w wielu miejscach na terenie Polski, ale także poza jej granicami (m.in. w Rzymie i Budapeszcie).
  Projekt stworzony przez Muzeum w Gnieźnie dofinansowano w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury – Chrzest 966.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ