Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa pt. „W 100-lecie Wielkiej Wojny 1914-1918″

  Muzeum Ziemi Wschowskiej
  Wschowa, ul. Pl. Zamkowy/2, +48 65 540 74 61

  Od 10.03.2015 do 3.04.2015

  • 5zł

  Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza na wystawę pt.: „W 100-lecie Wielkiej Wojny 1914-1918″. Wystawa poświęcona jest konfliktowi zbrojnemu, ktory pozostaje pierwszym w dziejach przykładem wojny totalnej, toczonej na wielu frontach i z udziałem niespotykanej wcześniej liczby żołnierzy.

  Wystawa zorganizowana została przez Archiwum Państwowe w Lesznie przy wspołpracy z Muzeum Okręgowym w Lesznie, Muzeum Regionalnym w Gostyniu, Muzeum Regionalnym w Kościanie, Muzeum Ziemi Rawickiej i Muzeum Ziemi Wschowskiej. Eksponaty pochodzą także z kolekcji prywatnych.

  Zgromadzono na niej oryginalne fotografie z okresu wojny, rysunki oraz przedmioty wykonane przez walczących na froncie żołnierzy. Na wystawie znajduje się także broń, amunicja i rożne elementy oporządzenia europejskich armii. Do rzadko spotykanych należą: niemiecki pancerz okopowy, maska przeciwgazowa dla konia i lotniczy karabin maszynowy na taśmę filmową – wykorzystywany do szkolenia strzelcow pokładowych. Całość uzupełnia bogata ikonografia, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej, pozwalająca uzmysłowić sobie przyczyny, dla ktorych wojnę tą nazywano WIELKĄ WOJNĄ.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ