Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa „Liberatura. Architektura słowa”

  Muzeum Ziemi Wschowskiej
  Wschowa, ul. Pl. Zamkowy/2, +48 65 540 74 61

  Od 6.03.2016 do 24.04.2016

  • Brak informacji o cenie

  Liberatura to gatunek literacki, w ktorym treść i forma książki tworzy nierozerwalną całość. Wystawa czasowa w Muzeum Ziemi Wschowskiej prezentować będzie eksponaty wypożyczone z Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu, ktore stanowią reprezentatywny zbior dla tego gatunku.
  Liberatura oprocz tradycyjnych środkow stylistycznych wykorzystuje typografię jako głowny nośnik znaczeń. Jej istotę stanowi nieograniczona wolność artystyczna autora. Tworcą pojęcia jest Zenon Fajfer, obok, dzieł ktorego, (takich jak Spoglądając przez ozonową dziurę) zaprezentowane zostaną rownież utwory z serii wydawniczej korporacji ha! art, w tym laureatki Literackiej Nagrody Nobla Herty Muller (Strażnik bierze swoj grzebień); książki Radosława Nowakowskiego (Ulica Sienkiewicza) czy Marka Gajewskiego (Na przykład).

  Wystawa prezentowana była do tej pory w Poznaniu i Dopiewie (kolekcja BU Poznań) oraz w kilku innych największych miastach w Polsce (Wrocław, Krakow), gdzie cieszyła się dużym zainteresowaniem. Muzeum Ziemi Wschowskiej pragnie przybliżyć ten mało znany gatunek literacki mieszkańcom Wschowy i okolic ze względu na jego dużą wartość edukacyjną, artystyczną i kulturową. Wystawa stwarza okazję do niecodziennego spotkania z literaturą jako formą sztuki. Skłania do spojrzenia na książkę jako przedmiot eksperymentu, ktorego autor „mowi” całą książką – jej kształtem, budową, sposobem zapisu tekstu. To odświeżające i pobudzające intelektualnie doświadczenie zachęca do głębszej refleksji nad historią literatury i drogami jej rozwoju.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ