Wybierz region

Wybierz miasto

  Wykłady na wystawie Verbum Domini manet in aeternum

  Muzeum Ziemi Wschowskiej
  Wschowa, ul. Pl. Zamkowy/2, +48 65 540 74 61

  16:00 Od 5.11.2017 do 26.11.2017

  • Brak informacji o cenie

  W dniach od 26 do 29 października trwały w Warszawie Centralne Obchody Jubileuszu Reformacji, podczas ktorych Muzeum Ziemi Wschowskiej reprezentowane było przez Dyrektor MZW Martę Małkus. Wysiłki włożone w organizację wystawy poświęconej protestanckim dziejom ziemi wschowskiej zostały zauważone i docenione przez przedstawicieli Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, ktorego zwierzchnik ks. bp Jerzy Samiec objął honorowy patronat nad wystawą.
  Wystawa czasowa „Verbum Domini manet in aeternum. Wschowski Syjon – centrum wielkopolskiego protestantyzmu”, ktorej wspołorganizatorem jest Referat Kultury byłych Ziem Prus Zachodnich, Ziemi Poznańskiej oraz Wołynia i Galicji reprezentowany przez Panią Magdalenę Oxfort, wpisuje się w obchody jubileuszu 500 lecia reformacji. Wschowa, obok Torunia, stanowiła bowiem przez wieki najsilniejsze centrum luteranizmu w Polsce, a prezentowane eksponaty są spuścizną protestanckich mieszkańcow Wschowy, Szlichtyngowej, a także małych parafii wiejskich.
  Tegoroczne wydarzenia i aktywność muzeum w zakresie promocji jubileuszu 500-lecia reformacji przyczyniły się do tego, że postać pastora Valeriusa Herbergera oraz Wschowa zostały wspomniane we wstępie do Biblii Ekumenicznej autorstwa ks. bp. Jerzego Samca, ktora ukaże się drukiem wiosną przyszłego roku. Ekumeniczne tłumaczenie Biblii jest efektem pracy Towarzystwa Biblijnego w Polsce, ktore w tym roku świętuje rocznicę 200-lecia istnienia.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ