Wybierz region

Wybierz miasto

  Wiktor Zborowski we Wschowie - spotkanie autorskie

  Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie
  Wschowa, ul. Niepodległości/1, +48 65 540 23 36

  19:00 Piątek, 8 grudnia

  • od 15zł

  Wiktor Zborowski we Wschowie - film i spotkanie autorskie

  Wydarzenie rozpoczniemy seansem o godzinie 18:00 "Pokot" w reż. Agnieszki Holland i Kasi Adamik
  spotkanie z aktorem o godzinie 20:00

  Życiorys - Wiktor Zborowski
  Jest jednym z najbardziej charakterystycznych aktorow polskiej sceny. Jest absolwentem warszawskiej PWST, ktorą ukończył 1973 r. Po raz pierwszy na ekranie widzowie mogli go zobaczyć w jednym z odcinkow "Czterdziestolatka". "Moje podejście do zawodu pozbawione jest furii, pazerności i pasji. Chyba nigdy nie osiągnę takich szczytow jak ci, ktorzy oprocz talentu wyrożniają się jeszcze zachłannością. Nie będę nawet probował" Na scenę był "skazany" - jego dziadkowie poznali się, uczestnicząc w amatorskim przedstawieniu (babcia grała a dziadek, był suflerem), jego wujem jest znakomity Jan Kobuszewski, a ciotką Hanna Zemrzuska. Wiktor Zbrowski ożenił się rownież z aktorką - Marią Winiarską.

  Zborowski jest absolwentem Wydziału Aktorskiego warszawskiej PWST. Studia ukończył w 1973 roku. Grał w takich warszawskich teatrach jak: Narodowy, Ateneum, Kwadrat, a ostatnio w teatrze muzycznym Roma. Wspołpracował tam z takimi znakomitościami sceny jak m.in. : Adam Hanuszkiewicz, Janusz Warmiński, Gustaw Holoubek.
  Pierwsza znacząca rola filmowa to Haber w "CK Dezerterach" (1985). Potem zagrał między innymi w popularnych komediach: "Kogiel mogiel" (1988) i "Galimatias czyli Kogiel Mogiel 2" (1989) Romana Załuskiego, w "Sztuce kochania" (1989) i "Kuchni polskiej" (1991-1993) Jacka Bromskiego, "Goodbye Rockefeler" (1993) Waldemara Szarka oraz w "Darmozjadzie Polskim" (1997) i "O dwoch takich co nic nie ukradli" (1999) Łukasza Wylężałka. Zachwycił publiczność i krytykę rolą Longinusa Podbipięty w polskiej superprodukcji "Ogniem i mieczem". W filmie Janusza Majewskiego pt: "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy" (2015) i ostatnio w filmie Agnieszki Holland "Pokot" (2017).

  Nie można też nie wspomnieć o znakomitym dorobku dubbingowym Wiktora Zborowskiego. Aktor użyczał swojego głosu takim postaciom jak: Mufasa w obu częściach "Krola Lwa"(1994 i 1998), Victora w "Dzwonniku z Notre Dame" (1996) oraz Obeliksowi w "Asterix i Obelix kontra cezar (1999) oraz "Asterix i Obelix: Misja Kleopatra" (2002).

  Pomimo dużej aktywności zawodowej Wiktor Zborowski stara się jak najczęściej grywać w golfa i łowić ryby. Wśrod znajomych sławne jest także jego niepospolite poczucie humoru.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ