Wybierz region

Wybierz miasto

  Tajemnice średniowiecznej przeszłości Pojezierza Sławskiego

  Muzeum Ziemi Wschowskiej - Rezydencja Jezuitów
  Wschowa, ul. Pl. Farny/3, +48 65 540 86 77

  18:00 - 19:30 Środa, 16 sierpnia

  • Brak informacji o cenie

  Muzeum Ziemi Wschowskiej serdecznie zaprasza do Wschowy na otwarty wykład Bartosza Tietza, archeologa z Muzeum Ziemi Wschowskiej pt. Tajemnice średniowiecznej przeszłości Pojezierza Sławskiego.
  Wykład adresowany jest dla wszystkich mieszkańcow i pasjonatow regionu, a także wczasowiczow chętnych poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą miejsc, w ktorych spędzają wakacje. Wystąpienie oparte o źrodła pisane, archeologiczne, jak i etnograficzne dotyczyć będzie wybranych fragmentow dziejow niezwykle malowniczego zakątka Polski- Pojezierza Sławskiego. Podczas wykładu będzie można dowiedzieć się m.in.: czy na wyspach Jeziora Sławskiego znajdował się pogański chram i czy legendarna Sława naprawdę była corką pogańskiego kapłana? Czy na Pojezierze Sławskie dotarli Waregowie- wikingowie ze wschodniej Europy? Ktory piastowski książę wychował się nad tutejszymi jeziorami oraz gdzie mieszkali i czym trudnili się Wrocisz, Radoch, Świętosz, Biegan, Bożeciech czy członkowie rodu Sławoszowicow- zwykli mieszkańcy pojezierza sprzed ponad 800 lat? Kiedy przybyli na te ziemie pierwsi cystersi i gdzie znajdowało się Jezioro Najświętszej Maryi Panny? W ktorej z osad pod Sławą znajdowała się kapliczka św. Anny i dlaczego władze kościelne kazały ją zniszczyć i skazać na zapomnienie?

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ