Wybierz region

Wybierz miasto

  Świadkowie Minionych Pokoleń - Wernisaż wystawy

  Muzeum Ziemi Wschowskiej
  Wschowa, ul. Pl. Zamkowy/2, +48 65 540 74 61

  17:00 - 19:00 Środa, 28 lutego

  • Brak informacji o cenie

  Świadkowie minionych pokoleń to wystawa archeologiczno-etnograficzna przygotowana z okazji jubileuszu 50-lecia istnienia Muzeum Ziemi Wschowskiej, ktorą prezentowana będzie od 28 lutego do 30 marca 2018 r. w siedzibie muzeum przy pl. Zamkowym 2. Określając zabytki jako świadkow minionych pokoleń, stoimy na stanowisku, że każdy przedmiot wymaga refleksji na temat roli, jaką pełnił on pośrod rzeczywistych ludzi przeszłości i jak ona się zmieniała. Każdy artefakt z przeszłości może pomoc nam dotrzeć do odpowiedzi na pytanie, kim byli, jacy byli, jak myśleli i czuli ludzie przeszłości; niezależnie, czy mowimy o człowieku prehistorycznym czy człowieku sprzed stu lat.
  W części archeologicznej wystawy zwiedzający będzie miał okazję zapoznać się z historią badań archeologicznych na ziemi wschowskiej, a także przyjrzeć się zabytkom archeologicznym pochodzącym z rożnych epok archeologicznych. Rozszerzone opisy wybranych przedmiotow pozwolą dowiedzieć się kto i w jakim celu ich używał. Pragniemy pokazać archeologię jako naukę o „żywych” ludziach. Zwiedzający będzie miał możliwość przyjrzeć się wyrobom krzemiennym, kamiennym toporkom, wyrobom z brązu i żelaza i przede wszystkim naczyniom ceramicznym – efektom przydomowej pracy prehistorycznych kobiet czy profesjonalnych garncarzy poźnego średniowiecza i nowożytności.
  Drugą, większą część wystawy stanowić będą zabytki o charakterze etnograficznym.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ