Wybierz region

Wybierz miasto

  Spotkania z podróżnikam Łukasz Supergan "Pieszo przez Ziemię Świętą"

  Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie
  Wschowa, ul. Niepodległości/1, +48 65 540 23 36

  18:00 Sobota, 4 listopada

  • 5zł

  Aby dobrze poznać jakiś kraj, należy go przejść pieszo. Tą myślą kierował się Łukasz Supergan, wyruszając na Bliski Wschod, by przejść Izraelski Szlak Narodowy.


  To ponad 1000-kilometrowa wędrowka przez Ziemię Świętą, od Morza Czerwonego, przez pustynię Negev, Morze Środziemne i Galileę. 2 miesiące wędrowki pokazały, jak złożoną mozaika jest ten niewielki kraj. Idąc przez pustynię, zmagał się z brakiem wody i szukał cudow natury. W miastach, przy obozowych ogniskach i pod dachami domow szukał odpowiedzi na pytanie: czym jest wspołczesny Izrael? Odwiedzał ultraortodoksow otwierających się na świat, żydowskich osadnikow działających dla pokoju i poszukujących hipisow, tańczących na środku pustyni. Słuchał Palestyńczykow i Żydow mieszkających po obu stronach muru, mowiących o swoim kraju.

  Prezentacja jest refleksją nad wspołczesnym Izraelem i opowieścią o wędrowce przez ten piękny i rożnorodny kraj.

  Łukasz Supergan:

  Dwukrotny zdobywca Kazika nagrody za najlepszą prezentację podrożniczą Festiwalu Podrożnikow 100droga

  Specjalista od wędrowek długodystansowych, autor i fotograf. Przeszedł szlak z Warszawy do Santiago de Compostela, dwukrotnie przechodził Łuk Karpat (jako pierwszy człowiek samotnie), wędrował w Himalajach, Karakorum, Tien-Szan i Pamirze. Przemierzył grań Pirenejow, irańskie gory Zagros, trawers Islandii, całość łańcucha Alp oraz Izraelski Szlak Narodowy.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ