Wybierz region

Wybierz miasto

  Pieszo przez Nową Zelandię - Agnieszka Dziadek

  Centrum kultury
  Sława, ul. Głogowska/5, +48 68 356 62 87

  16:00 Niedziela, 3 grudnia

  • Wstęp wolny

  Na ostatnim w 2017 "Spotkaniu z podrożnikami" w Sławie zaprezentuje się Agnieszka Dziadek.

  Będzie to pokaz o wędrowce po Nowej Zelandii, wędrowce samotnej, pieszej i z jasnym celem.

  Aga Dziadek geografem, podrożniczka i blogerka. Wędruje samotnie na długich dystansach, a jej marzeniem jest przejście wszystkich długodystansowych szlakow świata - tych liczonych w tysiącach kilometrow. Na razie ma ich na koncie 12000, w tym przejścia nowozelandzkiego Te Araroa i amerykańskiego Appalachian Trail.

  Te Araroa, szlak, ktorego nazwa po maorysku oznacza długą drogę, trawersuje obie wyspy Nowej Zelandii. Liczącej 3008 km trasy przede mną nie przeszedł jeszcze żaden Polak. Przejście z połnocnego krańca Wyspy Połnocnej na południowy Wyspy Południowej zajęło mi 150 dni, przypadających na nowozelandzką poźną wiosnę, lato i wczesną jesień. Trasa szlaku Te Araroa wiedzie przez wybrzeże Oceanu Spokojnego i Morza Tasmana, gory porośnięte gęstym buszem, okolice wulkanow. Na chwilę szlak zamienia się nawet z pieszego w szlak kajakowy. Około jedna trzecia szlaku na Wyspie Połnocnej przebiega wiejskimi drogami lub głownymi szosami. Przejście ich jest monotonne i męczące. Z kolei Wyspa Południowa to krolestwo niedostępnych gor – szlak prowadzi wschodnim skrajem Alp Południowych. Do przejścia są wysokie szczyty i strome przełęcze, ścieżki wśrod piargow, rozległe trawiaste pustkowia i koryta rzek, ktore trzeba pokonywać w brod. Poruszanie się w rożnorodnie ukształtowanym terenie nie było łatwe, ale codzienne wyzwania przyniosły mi wiele satysfakcji. Podczas wędrowki poznałam wielu innych entuzjastow pokonywania długich szlakow, wśrod ktorych znalazłam wspaniałych przyjacioł. Odwiedziłam też wiele miast i wsi, gdzie ciekawym doświadczeniem był kontakt z miejscową ludnością, a zwłaszcza Maorysami.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ