Wybierz region

Wybierz miasto

  Pacific Crest Trial – 4700 km pieszo przez Amerykę Płn. Rok Lodu i Ognia

  Centrum kultury
  Sława, ul. Głogowska/5, +48 68 356 62 87

  16:00 Niedziela, 8 kwietnia

  • Wstęp wolny

  Kamila Kielar – entuzjastka entuzjazmu – znana sławskiej publiczności z opowieści o podrożach po połnocnych terytoriach. Zawsze samotnych, trudnych fizycznie do pokonania i wymagających wielkiej siły wewnętrznej. Przed nami spotkanie z opowieścią co prawda nie o podroży rowerowej jak zwykle, ale tym razem pieszej. Opowieści w „kielarowym” stylu. Będzie gorąco.

  Pomiędzy Meksykiem i Kanadą, przez gory biegnące wzdłuż oceanu, wyznaczono Szlak. Na dystansie 4300 km biegnie od pustyń, przez wysokie gory, wulkany po lasy deszczowe; 18 razy wspina się na Mt. Everest, biegnie przez 3 amerykańskie stany, omija miejscowości i ma przepiękne, choć zazwyczaj dość łagodne oblicze.

  Kamila Kielar, z premedytacją wybierając najtrudniejszy rok w historii szlaku, na meksykańskiej granicy stanęła samotnie, planując nie tylko wędrowkę całością szlaku, ale przede wszystkim zbierać materiały do reportaży. I tak powstała zarowno historia osobistej, samotnej pięciomiesięcznej wędrowki gorskiej, ale też historia roku 2017, roku lodu i ognia.

  A było co zbierać. Rekordowe opady śniegu od 30 lat oraz jeden z najpotężniejszych sezonow pożarowych dały rzadko spotykaną mieszankę warunkow. Mieszankę trudną, wymagającą umiejętności technicznych oraz bardzo silnej woli, a czasami śmiertelną – w tym roku szlak odebrał życie kilkunastu osobom. Walka w szalejących gorskich rzekach, szczyty pokonywane z użyciem gorskiego sprzętu zimowego, masowe topnienie śniegu, burze śnieżne na pustyni, pożary w połnocnych stanach, ktore trzeba było omijać oraz skomplikowana przez to wszystko logistyka otwierają początek listy wyzwań.

  Wyjątkowo trudne warunki obnażyły wśrod wielu wędrowcow braki wiedzy, najgorsze ludzkie cechy, brak etyki oraz zmusiły ogromną ilość osob do porzucenia szlaku. Jednocześnie przecież te same warunki przyciągnęły duże nazwiska gorskie i sprawiły, że czasem nieznanym i przypadkowym osobom trzeba było zaufać całkowicie w kwestii własnego życia. Rok 2017 udowodnił rownież, że wymagające okoliczności przede wszystkim pokazują najpiękniejsze ludzkie zachowania.

  Na kanadyjskiej granicy Kamila rownież stanęła samotnie. Silniejsza niż kiedykolwiek, z setkami przygod wciąż stającymi przed oczami, z wieloma zdobytymi szczytami gorskimi poza oficjalnym szlakiem i z przyjaźniami scementowanymi mocnymi przeżyciami, z kompletnie zdartymi butami oraz tysiącem opowieści i zdjęć.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ