Wybierz region

Wybierz miasto

  Noc Muzeów we Wschowie

  Muzeum Ziemi Wschowskiej - Rezydencja Jezuitów
  Wschowa, ul. Pl. Farny/3, +48 65 540 86 77

  16:00 - 23:00 Sobota, 16 maja

  • Wstęp wolny

  Na 16 maja zaplanowano kolejną edycję ogolnopolskiej Nocy Muzeow. Istotą tej idei jest możliwość bezpłatnego zwiedzania muzeum. Przypominamy, że od 1978 roku 18 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzeow. Dlatego właśnie w tym czasie muzea w całej Polsce przygotowują specjalną noc dla wszystkich swoich przyjacioł. W ten szczegolny czas staramy się przybliżyć wszystkim specyfikę naszego zawodu. Polecamy szczegolnie oprowadzanie kuratorskie po wystawach stałych w Rezydencji Jezuickiej i Kamieniczkach, wystawie czasowej poświęconej Wschowie w latach 1945 – 1956, a także wieczorny Spacer w Lapidarium Rzeźby Nagrobnej.

  Tym punktom stałym, stanowiącym istotę funkcjonowania muzeum, towarzyszyć będzie od godzin popołudniowych do poźnego wieczora wiele atrakcji. Co bardzo ważne, kształt tegorocznej Nocy Muzeow wynika ze wspołpracy lokalnych instytucji, stowarzyszeń, wolontariuszy i mieszkańcow Wschowy.

  Od godziny 16:00 można odwiedzać wszystkie punkty Muzeum Ziemi Wschowskiej, jednak warto wcześniej zapoznać się z programem. Jest on umieszczony na załączonym plakacie, a także na bezpłatnych ulotkach we wszystkich siedzibach muzeum.

  W Rezydencji Jezuickiej Nocy Muzeow towarzyszyć będzie Średniowieczny Piknik Rodzinny organizowany przez wschowską Rotę św. Judy Tadeusza, dofinansowany przez Pełnomocnika Burmistrza Wschowy do Spraw Profilaktyki i Młodzieży. W średniowiecznym obozowisku na muzealnym dziedzińcu czekają na Państwa pokazy walk, strzelanie z łuku, średniowieczne gry i zabawy dla dzieci. Będzie rownież obecny Orszak Krolewski z Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Krolowej Jadwigi we Wschowie. Będziemy też wybijać wschowskie monety.

  Muzealny dziedziniec w tym dniu odwiedzi też para wyjątkowych gości. Alpaki to urocze zwierzęta o wyglądzie dużej maskotki, łagodne i przyjazne. Companiero i Versace, bo o nich mowa, zamieszkały w okolicach Wschowy za sprawą alpakoterapeutki Karoliny Grys, ktora pokaże jak zachowywać się w towarzystwie alpak, opowie jakie smakołyki lubią.

  Dzieci zapraszamy na Edukacyjne Poddasze – ostatnie piętro Rezydencji – będą tam czekały ciekawe propozycje warsztatow plastycznych. Poźnym wieczorem salę edukacyjną zamienimy na kinową – odbędzie się pokaz filmu Muzeum Utracone, ktory w ciekawy sposob dąży do przywracania pamięci na temat utraconych obiektow będących polskim dziedzictwem narodowym. Podobne pokazy są częścią Nocy Muzeow w całej Polsce.

  Do Kamieniczek warto przyjść, aby w pięknym wnętrzu posłuchać muzyki klasycznej. Muzyczne Cztery Pory Roku w Muzeum to projekt przygotowany przez Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Karola Kurpińskiego we Wschowie i Muzeum Ziemi Wschowskiej. To propozycja czterech koncertow. Zapraszamy na pierwszy z nich – Koncert Wiosenny.

  Zachęcamy serdecznie do pozostania w sobotę, 16 maja, we Wschowie, zaproszenia gości i odwiedzenia Muzeum.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ