Wybierz region

Wybierz miasto

  Noc Muzeów 2018 - Muzeum Ziemi Wschowskiej

  Muzeum Ziemi Wschowskiej
  Wschowa, ul. Pl. Zamkowy/2, +48 65 540 74 61

  17:00 Sobota, 19 maja

  • Wstęp wolny

  Noc Muzeow związana jest z obchodzonym 18 maja Międzynarodowym Dniem Muzeow. Dlatego właśnie w tym czasie muzealnicy w całej Polsce przygotowują specjalne propozycje i rożnorodne atrakcje, a przede wszystkim otwierają drzwi, zapewniając bezpłatne zwiedzanie swoich ekspozycji. Chcą podziękować publiczności za całoroczną obecność.

  Muzeum Ziemi Wschowskiej w tym roku dodatkowo obchodzi swoje 50-lecie. Zapraszamy do wspolnego świętowania dzieci i dorosłych. Dwa światy połączone ogrodem pełnym symbolicznych znaczeń pokaże uczestnikom spaceru w lapidarium Marta Małkus, tajemnice archeologii zdradzi Bartosz Tietz, a o słabościach Kazimierza Wielkiego opowie Dariusz Czwojdrak w wykładzie tylko dla dorosłych. W rezydencji jezuickiej, na dziedzińcu, będą z nami rycerze z Roty św. Judy Tadeusza, natomiast do kamieniczek zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z dziełami Eugeniusza Geta Stankiewicza. Edukacyjne poddasze tym razem wypełni skrzypienie stalowek i czar pięknego pisma. Warsztaty kaligrafii poprowadzi Izabela Matuszewska. A to jeszcze nie wszystkie atrakcje wschowskiej Nocy Muzeow…

  PROGRAM:
  KAMIENICZKI
  17:00 Świątynia z rogow dzikich zwierząt, czyli co archeologia wie o pogaństwie Słowian sprzed tysiąclecia?
  19:00 Czas przez nikogo niezłapany – spotkanie z niespodzianką na wystawie dzieł Eugeniusza Geta Stankiewicza

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ