Wybierz region

Wybierz miasto

  Natalia Mileszyk "Twarze Iranu kobiecym okiem"

  Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie
  Wschowa, ul. Niepodległości/1, +48 65 540 23 36

  16:00 Sobota, 24 czerwca

  • 5zł

  Iran. Stereotypow wokoł dyskredytowania kobiet w tym kraju mamy całkiem sporo, pora więc na opowieść kogoś, kto był, widział i poznał temat od podszewki. Zapraszamy na spotkania z Natalią Mileszyk.

  „Tak, wrocę do Polski i powiem wszystkim spotkanym, że tu jest bezpiecznie” – obiecuję Ahmadowi popalającemu wodną fajkę – „że to, co mowi się w mediach, dalekie jest od rzeczywistości, a perska gościnność nie ma granic. I że będąc kobietą, spakowałam po prostu plecak i ruszyłam w drogę”. Natalia Mileszyk.
  Zapowiada się więc bardzo ciekawy pokaz.

  Nikt nigdy nie zapytał mnie, jakiego koloru jest Bog. Do momentu, kiedy nie przekroczyłam granicy Iranu. A był to tylko jeden z momentow, kiedy Irańczycy sprawili, że zabrakło mi słow… Moja opowieść będzie więc historią o tych wszystkich, ktorych poznałam – młodych i starych, mężczyznach i kobietach, religijnych i ateistach. Ludziach niesamowicie ciekawych świata.
  W Iranie byłam w czasie Aszury – jednego z największych szyickich świąt. Byłam na modlitwach, ulicznych wiecach, historycznych inscenizacjach. Byłam też w domach, gdzie razem gotowaliśmy w wielkim kotle jedzenie dla wszystkich sąsiadow. Jednak moja historia to nie opowieść spod znaku płaszcza i szpady – raczej spod znaku chusty na włosach i patrzenia w oczy. Zapraszam. Natalia Mileszyk.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ