Wybierz region

Wybierz miasto

  Na ringu życia - Pofestiwalowy Pokaz Filmów "Żydowskie Motywy"

  Muzeum Ziemi Wschowskiej - Rezydencja Jezuitów
  Wschowa, ul. Pl. Farny/3, +48 65 540 86 77

  17:00 - 18:00 Środa, 6 grudnia

  • Brak informacji o cenie

  W ramach 13 -go Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Żydowskie Motywy" zaprezentujemy Państwu dokument pt.: "Na ringu życia" w reżyserii Uri Borreda.

  "Jest to historia 16-letniego chłopca, Noaha Kliegera, ktory został bokserem, by przetrwać Holokaust. Jako nastolatek przemycał żydowskie dzieci z Belgii do Szwajcarii. Został złapany przez Niemcow i wywieziony do Auschwitz, gdzie boksował by przeżyć. Wrocił do Belgii i zgłosił się na ochotnika do organizacji "Hagana", ktora zajmowała się nielegalną wowczas imigracją Żydow do Izraela. Sam wyemigrował do Izraela jako członek załogi statku Exodus 1947. 74 lata poźniej Noah Klieger przemierza tę samą drogę, co w latach 1940-1947."
  Zapraszamy.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ