Wybierz region

Wybierz miasto

  Marcin jakub Korzonek "Polska Rowerem Prosto 2016 W linii prostej z południa na północ Polski "

  Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie
  Wschowa, ul. Niepodległości/1, +48 65 540 23 36

  18:00 Sobota, 18 marca

  • 5zł

  Zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu. Wyprawa Marcina Korzonka jest bardzo nietypowa i oryginalna. Ekstremalnie i z humorem.

  Wyprawa Polska Prosto Rowerem 2016 to projekt Marcina Jakuba Korzonka z Wrocławia, ktorego celem było przejechanie na rowerze Polski w linii prostej z południa na połnoc wzdłuż południka 18’10 z marginesem 1 km. Była to prawdopodobnie pierwsza tego typu proba przemierzenia naszego kraju na rowerze. W realizacji celu wykorzystał on specjalny rower typu fatbike, na olbrzymich oponach o szerokości prawie 12 cm (4,6") oraz ponton z wiosłami i dmuchane koło. Na wyznaczonej trasie przejazdu znajdowało się 11 rzek (w tym Odra, Wisła, Warta i Noteć), 11 jezior (w tym Jezioro Turawskie), lasy, pola, bagna i tereny podmokłe. Osiem razy przeprawiał się przez wodę, na zabranym ze sobą pontonie holując rower na dmuchanym kole. Najtrudniejszymi do pokonania przeszkodami były bagna przy Starej Noteci oraz odkrywkowa kopalnia Węgla Brunatnego w Kleczewie. Przejechanie 760 km zajęło mu 19 dni.

  Wyprawa odbyła się w dniach 1-20 sierpnia 2016 roku.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ