Wybierz region

Wybierz miasto

  Małe miasto wielkich przeżyć – kreatywne warsztaty i przewodnik po Wschowie

  Plac Farny
  Wschowa, ul. Pl. Farny/3

  15:00 Sobota, 14 października

  • Wstęp wolny

  Lew z Muzeum Ziemi Wschowskiej zwiedza małe miasto wielkich przeżyć!

  Już drugi raz, tym razem na dobre, obudziliśmy Lwa!

  W 2015 r. Muzeum Ziemi Wschowskiej zorganizowało konkurs pn. „Obudźmy Lwa” na logo edukacji MZW. Wybraliśmy wtedy znak autorstwa Laury Głąb. W tym roku, od maja, realizowany jest projekt „Małe miasto wielkich przeżyć – kreatywne warsztaty i przewodnik po Wschowie”. Powstała książeczka – przewodnik dla dzieci i wersja dla osob z niepełnosprawnościami. Bezpłatny przewodnik w nakładzie 5 000 egzemplarzy będzie promować historię i dziedzictwo kulturowe ziemi wschowskiej. Jego wydanie poprzedzały warsztaty tworcze skierowane do rożnych grup wiekowych i społecznych.

  14 października, w sobotę, zapraszamy na godz. 15:00 na finał projektu. Będzie to spotkanie, na ktorym pojawią się wszyscy zaangażowani w działanie animatorzy: Izabela Matuszewska, ktora prowadziła warsztaty fotograficzne, zaprezentuje wystawę prac uczestnikow zajęć; Kalina Patek przyjedzie z teatrem ilustracji Kamishibai, a Bartol Metelson z tajemniczą typografią. Jednak przede wszystkim będzie to okazja, aby poznać Lwa z Muzeum Ziemi Wschowskiej. Zapraszamy wschowian i gości, dzieci i dorosłych – w tym dniu otwieramy drzwi muzeum dla wszystkich!

  Projekt „Małe miasto wielkich przeżyć – kreatywne warsztaty i przewodnik po Wschowie” został zrealizowany dzięki dofinansowaniu ze środkow Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach IX edycji programu „Patriotyzm Jutra”. Jest to ogolnopolski program, ktory służy odkrywaniu, dokumentowaniu i upowszechnianiu wiedzy z zakresu historii Polski oraz wspiera inicjatywy angażujące społeczności w działania poświęcone pielęgnowaniu i promowaniu lokalnego dziedzictwa i kultury. Muzeum Ziemi Wschowskiej realizuje projekt przy wsparciu finansowym Banku Społdzielczego we Wschowie, Starostwa Powiatowego we Wschowie i Gabinetu Kosmetycznego EVA .

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ