Wybierz region

Wybierz miasto

  Leszek Czajkowski i Paweł Piekarczyk „Zapiski Walki, zdrady i zwycięstwa”

  Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie
  Wschowa, ul. Niepodległości/1, +48 65 540 23 36

  18:00 Piątek, 9 grudnia

  • Wstęp wolny

  Zapraszamy na koncert patriotyczny pt.: „Zapiski Walki, zdrady i zwycięstwa” Leszek Czajkowski i Paweł Piekarczyk.

  Program „Zapiski walki, zdrady i zwycięstwa” to 21 piosenek poświęconych ludziom „Solidarności” i tym drugim ludziom, tym ktorzy na „Solidarność” donosili, aktywnie ją zwalczali i wreszcie tym ktorzy ją zdradzili, czyli ludziom „nieSolidarności”.

  Jak mowią sami artyści: „Solidarność” była kontynuacją podejmowanej przez poprzednie pokolenia walki o Wolną Polskę, bezpośrednią spadkobierczynią powstańcow listopadowych, styczniowych, wielkopolskich, śląskich i warszawskich, wnuczką Legionistow i corką „Żołnierzy Wyklętych”. Jest jedna Polska, a więc i jedna walka o Polskę, a w poźnych latach siedemdziesiątych (wtedy zaczyna się nasz program) i osiemdziesiątych najlepszym co mogliśmy zrobić, było prowadzenie walki o wolność w organizacyjnych ramach związku zawodowego. Śpiewamy o tych, ktorzy związali swoj los z „Solidarnością”, poświęcili jej swoje życie, siły i często kariery.

  Poźniej okazało się, że są dwie Polski: Polska Pileckiego i Polska Baumana, inaczej mowiąc Polska JP II i Polska Sp. z o.o. (cytat z Abelarda Gizy) i mają ze sobą bardzo niewiele wspolnego. O tej „drugiej” Polsce i jej ludziach też śpiewamy.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ