Wybierz region

Wybierz miasto

  Konferencja naukowa

  Muzeum Ziemi Wschowskiej
  Wschowa, ul. Pl. Zamkowy/2, +48 65 540 74 61

  10:00 - 18:00 Czwartek, 12 października

  • Brak informacji o cenie

  REFORMACJA NA ZIEMI WSCHOWSKIEJ I POGRANICZU WIELKOPOLSKO-ŚLĄSKIM
  Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji naukowej „Reformacja na ziemi wschowskiej i pograniczu wielkopolsko-śląskim”, ktora odbędzie się w dniach 12-13.10.2017 r. we Wschowie i w Lesznie. Organizatorem naukowego spotkania jest stowarzyszenie Czas A.R.T. ze Wschowy wraz z Muzeum Ziemi Wschowskiej i Muzeum Okręgowym w Lesznie.
  Konferencja wpisuje się w obchody 500-lecia reformacji. Tematyka referatow obejmie historię poszczegolnych wyznań, przybliży sylwetki czołowych dla nich postaci, dotyczyć będzie także szeroko pojętego dziedzictwa protestantow na terenie ziemi wschowskiej, a także pograniczu wielkopolsko-śląskim. W programie zaplanowano także zwiedzanie okolicznościowych wystaw muzealnych: „Verbum Domini manet in aeternum. Wschowski Syjon – centrum wielkopolskiego protestantyzmu” (Muzeum Ziemi Wschowskiej, pl. Zamkowy 2) i „Stolice wielkopolskiego protestantyzmu. Leszno i Śmigiel – wspołistnienie wyznań“ (Muzeum Okręgowe w Lesznie, ul. Narutowicza 31).

  Serdecznie zapraszamy.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ