Wybierz region

Wybierz miasto

  Kobieta na ziemi wschowskiej i pograniczu wielkopolsko-śląskim

  Muzeum Ziemi Wschowskiej - Rezydencja Jezuitów
  Wschowa, ul. Pl. Farny/3, +48 65 540 86 77

  15:00 - 16:00 Sobota, 4 marca

  • Brak informacji o cenie

  Stowarzyszenie Czas A.R.T. wraz z Muzeum Ziemi Wschowskiej i Muzeum Okręgowym w Lesznie zaprasza na prezentację książki pt. "Conjux, mater, filia, soror propinqua, civis... Kobieta na ziemi wschowskiej i pograniczu wielkopolsko-śląskim".

  Badania nad dziejami kobiet i historią z kobiecego punktu widzenia skutkują opisem świata z odmiennej perspektywy. Jak istotna to wiedza przekonujemy się wraz z przyrostem literatury tematu. Kobiety stanowią ponad połowę światowej populacji, a tak mało o nich wiadomo. Znane są bowiem zazwyczaj władczynie, święte, boginie lub skandalistki, z bliższych nam czasow także artystki i nieliczne niewiasty, ktore stawały na czele rządow. Przywykło się uznawać, że kobiecy świat to zamknięta, ograniczona przestrzeń domu, z "furtką" do kościoła, instytucji dobroczynnych.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ