Wybierz region

Wybierz miasto

  Finisaż wystawy

  Muzeum Ziemi Wschowskiej
  Wschowa, ul. Pl. Zamkowy/2, +48 65 540 74 61

  16:00 - 17:30 Czwartek, 28 grudnia

  • Brak informacji o cenie

  Już tylko do niedzieli, 31 grudnia, oglądać można wystawę czasową „Verbum Domini manet in aeternum. Wschowski Syjon – centrum wielkopolskiego protestantyzmu” poświęconą dziedzictwu reformacji na ziemi wschowskiej. Zapraszamy serdecznie na finisaż wystawy w czwartek 28 grudnia. O godzinie 16.00 wykład poświęcony portretom trumiennym wygłosi Ryszard Patorski. Po wykładzie słodki poczęstunek.
  Wystawa czasowa „Verbum Domini manet in aeternum” to największy w ostatnich latach projekt wystawienniczy realizowany przez Muzeum Ziemi Wschowskiej we wspołpracy z Referatem Kultury byłych Ziem Prus Zachodnich, Ziemi Poznańskiej oraz Wołynia i Galicji, reprezentowanym przez Panią Magdalenę Oxfort; w partnerstwie z Archiwum Państwowym w Poznaniu i Zielonej Gorze, Muzeum Okręgowym w Lesznie oraz PAN Biblioteką Kornicką. Na wystawie, ktorej otwarcie miało miejsce 18 maja, odbyły się liczne wydarzenia edukacyjne i popularnonaukowe prezentujące Wschowę jako najsilniejsze obok Torunia centrum luteranizmu w Polsce poprzez eksponaty będące spuścizną protestanckich mieszkańcow Wschowy, Szlichtyngowej, a także małych parafii wiejskich.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ