Wybierz region

Wybierz miasto

  Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum Ziemi Wschowskiej

  Muzeum Ziemi Wschowskiej - Rezydencja Jezuitów
  Wschowa, ul. Pl. Farny/3, +48 65 540 86 77

  11:00 Piątek, 22 września

  • Wstęp wolny

  Hasło przewodnie 25. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa brzmi: „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”. Muzeum Ziemi Wschowskiej, jak co roku, bierze udział w obchodach największego w Europie święta promującego dziedzictwo kulturowe. Zaplanowane wydarzenia wpisują się w zamysł organizatorow, aby szczegolnie zaakcentować krajobraz miasta jako zapis działalności naszych przodkow i wzajemnych relacji człowieka ze środowiskiem naturalnym. Odczytując te wielowarstwowe, treści odkrywamy istotę krajobrazu kulturowego.

  Program:
  godz. 11.00
  prezentacja filmu o fortyfikacjach w Polsce pt. „Architektura obronna w wojewodztwie lubuskim” (NID Zielona Gora), połączona z wykładem Krzysztofa Słowińskiego (NID Zielona Gora)

  godz. 17.00
  prezentacja filmu „Architektura obronna w wojewodztwie lubuskim” oraz spacer z opowieścią archeologa Jakuba Drgasa o fortyfikacjach Wschowy

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ