Wybierz region

Wybierz miasto

  Europejskie Dni Dziedzictwa - Muzeum Ziemi Wschowskiej

  Kościół Farny
  Wschowa, ul. plac Farny/2, +48 65 540 21 21

  17:00 Sobota, 17 września

  • Wstęp wolny

  Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytkow kultury Starego Kontynentu. Głownym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie rożnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspolnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego. Co roku we wrześniu kraje, w ktorych odbywa się to wydarzenie, udostępniają do zwiedzania szerokiej publiczności liczne zabytki i miejsca kultury, a także organizują wykłady, wystawy i inne imprezy towarzyszące skierowane do rożnorodnej grupy odbiorcow, co nadaje wydarzeniu uniwersalnego wymiaru.

  W kościele p.w. św. Stanisława Biskupa Męczennika i Wniebowzięcia NMP, Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza Państwa na drugi kameralny koncert oraz wykład dr Marcelego Tureczka „Dzwony i ich tajemnice”, gdzie podobnie jak w piątek (16 bm.) odbędzie się wspolne zwiedzanie świątyni.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ