Wybierz region

Wybierz miasto

  Europejskie Dni Dziedzictwa - Muzeum Ziemi Wschowskiej

  Muzeum Ziemi Wschowskiej
  Wschowa, ul. Pl. Zamkowy/2, +48 65 540 74 61

  10:00 - 16:00 Niedziela, 18 września

  • Wstęp wolny

  Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytkow kultury Starego Kontynentu. Głownym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie rożnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspolnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego. Co roku we wrześniu kraje, w ktorych odbywa się to wydarzenie, udostępniają do zwiedzania szerokiej publiczności liczne zabytki i miejsca kultury, a także organizują wykłady, wystawy i inne imprezy towarzyszące skierowane do rożnorodnej grupy odbiorcow, co nadaje wydarzeniu uniwersalnego wymiaru.

  W Muzeum Ziemi Wschowskiej w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2016 zostanie otwarta wystawa „Duchowość krajobrazu kulturowego ziemi wschowskiej”.

  Na wystawie zaprezentowane zostaną fotografie Wiesława Stępnia dokumentujące rożne układy urbanistyczne średniowieczne i nowożytne często powstałe na bazie osadnictwa grodowego czy protomiejskiego, zabytki techniki i infrastruktury komunikacyjnej: drogi, linie kolejowe mosty oraz charakterystyczne dla Wielkopolski zadrzewienia środpolne, aleje, parki. Drugą część wystawy tworzą fotografie Marka Chwistka, ktory w artystyczny sposob utrwalił piękno zakątkow, dziur wszelakich, znanych z dzieciństwa i noszonych w tajemnicy, ktore dla wielu są najcenniejszą pamiątką z przeszłości [na podstawie katalogu wystawy Krajobrazy pogranicza. Dziedzictwo Polsko – Niemieckie, 2001] .

  O godz. 19.00 w klasztorze OO. Franciszkanow p.w. św. Jozefa Oblubieńca podczas wieczornego spotkania z duchem wschowskich świątyń odbędzie się kameralny koncert w wykonaniu uczniow Państwowej Szkoły Muzycznej I - go stopnia im. Karola Kurpińskiego we Wschowie oraz wykład Marty Małkus „Przedstawienia świętych w kościele klasztornym”. Spotkanie zwieńczone zostanie wspolnym zwiedzaniem.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ