Wybierz region

Wybierz miasto

  Dni Wschowy 2015

  Plac Kosynierów Wschowa
  Wschowa, ul. Pl. Kosynierów/

  15:00 Sobota, 20 czerwca

  • Wstęp wolny

  Vavamuffin

  Vavamuffin powstało w lutym 2003-go roku w Warszawie. Dokładnie rzecz biorąc na warszawskich Siekierkach, łącząc w sobie zieleń otaczającą niedalekie jeziorko czerniakowskie i dym z kominow E.C. Siekierki. Vavamuffin to połączenie dwu słow: jamajskiego "raggamuffin" oznaczającego styl śpiewania, nawijania i "Vava" czyli po prostu Warszawa. W skład zespołu weszli zarowno debiutanci jak i utytułowani już zawodnicy polskiej sceny reggae.

  Vavamuffin ma na swoim koncie około 400 koncertow, od małych salek klubowych po występy przed ponad stutysięczną publicznością na Przystanku Woodstock. Koncertuje w kraju i za granicą (Niemcy, Finlandia, Chorwacja, Słowenia, Węgry, Czechy, Słowacja, Irlandia, Wielka Brytania, Etiopia, Włochy, Stany Zjednoczone). I to właśnie koncerty są żywiołem tego zespołu i kto raz go zobaczy, będzie chciał znow. Od roku 2004-go zespoł związany jest z wytwornią i agencją koncertową Karrot Kommando. Najprężniej działającą niezależną wytwornią reggae i okolic. I to pod jej skrzydłami wydaje płyty.

  Kasia Kowalska

  Jako nastolatka, na znak buntu przeciw powszedniości życia w małym miasteczku, z głową ogoloną jak Sinead O'Connor, uciekła z domu na rockowy festiwal do Jarocina. Już wtedy muzyka była dla niej czymś niezwykłym, ogromnym źrodłem emocji i siły.
  Dziś to ona, poprzez swą muzykę, daje ludziom wyjątkowe emocje i siłę, by zmierzyć się z codziennością. Ma na swoim koncie wiele płyt i prestiżowych nagrod i choć od wydania pierwszej płyty minęło wiele czasu i wiele w jej życiu się wydarzyło, to pewne rzeczy pozostają niezmienne: jej niecodzienna wrażliwość na dźwięki, miłość do muzyki i pasja, z jaką ją wykonuje.

  4Szmery

  4Szmery - określane mianem polskiego AC/DC - powstały w 1996 r. w Bochni. Powstały w wyniku spożycia dużej ilości płynow wysokoprocentowych najpierw w umysłach Jarka Srogi (gitara) i Andrzeja Tabora (bębny) aby potem w normalnym (?!) pięcioosobowym w pełni namacalnym składzie rozpocząć nieregularne występy w knajpach "Babilonu" (tak o swoim mieście mowią muzycy zespołu). Początkowo była to muzyka oparta na własnych kompozycjach, w ktorych oczywiście słychać było wpływy ukochanego AC/DC, przeplatana utworami braci Young. Pierwszy wokalista Piotrek Pastuszak preferował zdecydowanie sposob śpiewania Biana Johnsona, stąd też w muzyce 4Szmerow więcej było nowego AC/DC. Pierwszy skład przetrwał 2 lata by ulec naturalnemu rozkładowi, jak to zwykle bywa w przypadku zespołow w naszym kraju. "Szmeranie" na poważnie zaczęło się po telefonie, jaki wykonał niejaki Sierściu do Jarka. Były to rutynowe życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia..98. Przy okazji padło pytanie: -"te Jaro, może byśmy coś pograli AC/DC...tak wiesz...unplugged?" Po chwili zastanowienia Jarek stwierdził, że bez prądu to nie bardzo, ale z prądem to i owszem. I tak wiosną 1999 r. garaż na wzgorzu zaczął spędzając sen z powiek okolicznych mieszkańcow w promieniu 444 metrow, a duch "Bona" zaczął pojawiać się w ciemnych uliczkach "Babilonu".

  The Colonists

  Pięcioosobowy zespoł muzyczny założony w 2009 roku, pochodzący z Ząbkowic Śląskich, ale związany na co dzień także z Wrocławiem. Tematem przewodnim jest alternatywny rock wzbogacony o wpływy z rożnych nurtow muzycznych, takich jak rock progresywny czy jazz.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ