Wybierz region

Wybierz miasto

  Anna Jaklewicz "Spotkania z Podróżnikami"

  Centrum kultury
  Sława, ul. Głogowska/5, +48 68 356 62 87

  16:00 Niedziela, 4 października

  • Wstęp wolny

  Anna Jaklewicz z Warszawy będzie kolejnym gościem cyklu
  "Spotkania z Podrożnikami", ktore odbędzie się w Sławie.
  "CHINY Z DALA OD WIELKIEGO MIASTA"

  Pierwsza wizyta w Chinach może zniechęcić do powrotu do Państwa Środka.Męczą gigantyczne miasta, przerażają miliony osob na ulicach i smog unoszący się w powietrzu. Mimo to warto dać Chinom drugą szansę. O tym dlaczego, opowie Anna Jaklewicz, podrożniczka i autorka książki ‘Niebo w kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta".Pokaz Anny Jaklewicz to relacja z samotnej czteromiesięcznej podroży po wioskach zagubionych wśrod ryżowych pol na południu Chin. Podczas prezentacji poznamy bogactwo kulturowe i etniczne Państwa Środka - weźmiemy udział w weselu mniejszości narodowej Bai i muzycznym święcie gry na bambusowych fletach we wiosce Dongow, odwiedzimy „krolestwo kobiet” nad jeziorem Lugu zamieszkałe przez matriarchalnych Mosuo, spędzimy noc w okrągłych domach – fortecach ludności Hakka, przyjrzymy się fascynującym strojom kobiet z mniejszości Miao i dowiemy jak wytwarza się barwnik indygo.

  Anna Jaklewicz – z zamiłowania podrożniczka i antropolog, z wykształcenia archeolog. Podrożuje od piętnastu lat. Najpierw, podczas misji archeologicznych w Sudanie, poszukiwała śladow zaginionych cywilizacji. Potem odkrywała przed turystami tajemnice starożytnego Egiptu. Po Afryce przyszedł czas na Azję. W Chinach, gdzie przez niemal dwa lata pracowała jako przewodnik, wędrowała po Wielkim Murze, w rezerwacie Wolong opiekowała się pandami i przemierzała pogranicze Tybetu. Miłość do Azji zaowocowała kolejnymi wyprawami do Wietnamu, Laosu, Kambodży, Indii i Indonezji. Jej debiutancka książka ‘Niebo w Kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta’ wydana nakładem wydawnictwa Bezdroża była nominowana do nagrody Czwarty Żywioł w kategorii ‘Najlepsza podrożnicza książka 2013’ XI edycji Festiwalu Podrożnikow Trzy Żywioły w Krakowie. Ostatnia wyprawa zaprowadziła ją w odległe, nieznane rejony Indonezji i zaowocowała nominacją do nagrody TRAVELERY 2014 w kategorii ‘PODROŻ ROKU’, przyznawanej dorocznie przez National Geographic.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ