Wybierz region

Wybierz miasto

  Andrzej Chyra - Spotkanie autorskie

  Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie
  Wschowa, ul. Niepodległości/1, +48 65 540 23 36

  18:00 Sobota, 28 października

  • 15zł

  Andrzej Chyra we Wschowie - film i spotkanie autorskie

  Wydarzenie rozpoczniemy seansem o godzinie 18:00,
  spotkanie z aktorem rozpoczniemy o godzinie 19:30

  Andrzej Chyra
  jeden z najwybitniejszych i najbardziej utalentowanych polskich aktorow.
  Urodził się 27 sierpnia 1964 roku w Gryfowie Śląskim.

  W roku 1987 ukończył Wydział Aktorski PWST w Warszawie, a następnie na tej samej uczelni Wydział Reżyserii w 1994. Jeszcze podczas studiow aktorskich miał swoj debiut teatralny ("Stracone zachody miłości", rola Nataniela).

  W filmie zadebiutował w roku 1994 - w obrazie Radosława Piwowarskiego pt. "Kolejność uczuć" jako Benvollo. Sławę przyniosło mu zagranie roli Gerarda Nowaka w "Długu" Krzysztofa Krauzego, za ktorą uzyskał Nagrodę Aktorską w Gdyni oraz Złotego Orła za najlepszą rolę Drugoplanową. Od tamtej pory grał w wielu cenionych filmach tj. "Pieniądze to nie wszystko" Juliusza Machulskiego, "Symetrii", "Komorniku" (za ktorą uzyskał nagrodę Złotego Orła za najlepszą głowną rolę męską na Festiwalu Polskich Filmow Fabularnych w Gdyni, oraz Złotego Lwa), "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" Marka Koterskiego, gdzie wcielił się w postać alkoholika Adama Miauczyńskiego.

  W 2015 r. został odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"

  Opis filmu:

  "Prosta historia o morderstwie"
  to trzymająca w napięciu, pełna zaskakujących zwrotow akcji historia policyjnej rodziny, ktorej losami wstrząsa tajemnicza zbrodnia. Jacek, młody policjant (Filip Pławiak), za wszelką cenę probuje chronić matkę (Kinga Preis) i braci przed porywczym i despotycznym ojcem – rownież funkcjonariuszem (Andrzej Chyra) – zamieszanym w nielegalne interesy. Gdy ten zostaje zamordowany, syn staje się głownym podejrzanym. Chcąc udowodnić swoją niewinność, Jacek musi rozpracować skomplikowaną sieć intryg, w ktorą uwikłany był jego ojciec.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ